naprawa klimatyzacji warszawa

Montaż klimatyzacji w domu wiąże się z koniecznością optymalnego doboru systemu chłodzącego nie tylko pod względem samych urządzeń, ale także ich parametrów technicznych. Odpowiednio dobrana wydajność pracy klimatyzatora do powierzchni domu przekłada się bowiem  w znaczny sposób na efektywność oraz ekonomię działania zastosowanego systemu.

Montaż klimatyzacja multi-split

System klimatyzacji typu multi-split pozwala na zastosowanie w obiekcie mieszkalnym tylko jednego agregatu zewnętrznego oraz  kilku jednostek wewnętrznych – na przykład Toshiba proponuje systemy złożone do 5 jednostek wewnętrznych przy zastosowaniu 1 agregatu. Montaż multi-split przy zachowaniu tej samej liczby jednostek wewnętrznych jest prostszy i krótszy niż systemów split. Wynika to z tego, że instaluje się urządzenia w liczbie jednostek wewnętrznych plus 1 agregat, a nie podwójną – jak to ma miejsce w przypadku systemów split. W jednej instalacji multi wykorzystuje się mniej czynnika chłodniczego, niż w przypadku splitów o tej samej liczbie klimatyzatorów wewnętrznych. Krótszy montaż związany też jest z koniecznością podłączania mniejszej liczby jednostek. No i koszty zakupu wraz z montażem także są niższe w przypadku multi-splitu niż kilku układów 1:1.

Efektywność systemów multi-split dla domu

Dobór jednostek wewnętrznych systemu klimatyzacji, zarówno w przypadku klimatyzacji typu split jak i multi-split w dużej mierze uzależniony jest od wymaganej mocy chłodniczej danego modelu. Mając na uwadze dobór mocy chłodniczej, urządzenia dobierane są tak, by suma mocy poszczególnych jednostek wewnętrznych klimatyzatora wynosiła od 50% (a nawet 35%) do 130% mocy jednostki zewnętrznej.

Systemy multi występują jako urządzenia o mocy od 2 do 17 kW, w związku z czym z powodzeniem znajdą zastosowanie w małych pomieszczeniach mieszkalnych. Dla przykładu, pokój o średniej wielkości wymaga około 1,5 kW, a co za tym idzie, to właśnie urządzenia o mniejszej mocy stają się zdecydowanie bardziej optymalne dla takich warunków.

Co więcej, w przypadku klimatyzatorów multi, ich jednostki zewnętrzne można z powodzeniem łączyć z tradycyjnymi urządzeniami ściennymi, kanałowymi, kasetami czy konsolami Bi-Flow. Dzięki naprawdę szerokiemu wachlarzowi dostępnych modeli jednostek wewnętrznych możemy w dowolny sposób zaaranżować każde wnętrze, zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. Jednostka systemu może być bowiem niemal całkowicie niewidoczna lub wręcz przeciwnie – może dominować w danym pomieszczeniu.

Co więcej, w przypadku urządzeń marki Toshiba, możemy wykorzystać wiodącą na rynku elastyczność montażu. Wysoka wydajność idzie bowiem w parze z kompaktowymi rozmiarami jednostek zewnętrznych, dzięki czemu możemy w bardziej efektywny sposób wykorzystać przestrzeń, co w znacznym stopniu zwiększa swobodę w planowaniu montażu klimatyzacji.

Ekonomiczne systemy multi-split dla domu

Systemy multi charakteryzują się stosunkowo wysokimi wskaźnikami efektywności energetycznej oraz wieloma energooszczędnymi funkcjami. Wśród nich należy wyróżnić przede wszystkim programatory pracy urządzenia, funkcje czuwania wraz z nocnymi redukcjami temperatur czy tryb cichej pracy. Wiele z dostępnych na rynku urządzeń cechuje się niemal bezgłośną pracą, o czym świadczy wskaźnik hałasu na poziomie nawet 20dB (A) – jednostka ścienna Shorai Premium R32. W przypadku osób wrażliwych bądź uczulonych na kurz i wszelkiego typu pyły zawieszone, takie jak roztocza, z powodzeniem sprawdzą się urządzenia wyposażone w odpowiednie filtry. Dla bardziej wymagających, którzy oczekują medycznej wprost czystości powietrza dostępne są klimatyzatory wyposażone w jonizację oraz system podwójnej filtracji – na przykład Daiseikai 9.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii jakie znalazły zastosowanie w innowacyjnych urządzeniach marki Toshiba możliwe stało się uzyskanie niezwykle wysokiej wydajności. Toshiba oferuje urządzenia wykorzystujące podwójne, rotacyjne sprężarki DC, dzięki którym możliwe stało się osiągnięcie współczynnika ESEER na poziomie ponad 7,0 dla całego zakresu wydajności.